Emel – komfort, który wspomaga prawidłowy rozwój małych stóp


Perfekcyjnie wykonane obuwie dziecięce Emel to wynik wyłącznie pracy rąk mistrzów szewskich, których umiejętności wyczuwania naprężeń delikatnych skór stosowanych w produkcji butów dziecięcych nie zastąpi żadna maszyna.


Produkcja każdego modelu Emeli rozpoczyna się od dokładnej analizy kształtu dziecięcej stopy i opracowania własnego kopyta. Podobnie jest w przypadku podeszw, które są projektowane i wytwarzane na miejscu w firmie.

Buty Emel wykonanywane są w całości z najwyższej jakości skór naturalnych. Skóry nie zawierają szkodliwych substancji. Ich doborem zajmuje się osobiście właścicielka firmy, stawiając garbarniom bardzo wysokie wymagania.

W procesie wytwarzania - aby skóra mogła się odprężyć i zachować na stałe odpowiedni kształt bez konieczności stosowania plastikowych usztywniaczy - po zaćwiekowaniu Emele leżakują od 12 do 36 godzin. Do uszycia butów używa się wyłącznie maszyn jednoigłowych, których obsługa jest bardziej pracochłonna, ale pozwala na precyzyjnie szycie.

Tylko w ten sposób mogą powstać Emelki - wyjatkowe buty dające małym stopom pełny komfort, który wspomaga ich prawidłowy rozwój.


Każdy model obuwia Emel podlega kontroli Centralnego Laboratorium Przemysłu Obuwniczego w Krakowie. Roczki, medele butów dla najmnieszych stóp, otrzymały ponadto pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie (Opinia nr Op-4688/2014, ważna do 17.10.2017- wydawana co 3 lata).

Zastosowane w Roczkach usztywnienie piętki dobrze stabilizuje nogę, a elastyczna podeszwa nie ogranicza ruchów zginania i prostowania. Wygoda ich noszenia oraz idealne wykonanie sprawią, że buty spodobają się niejednemu maluchowi.


W sklepie Zdrowe Stopki oferujemy obuwie Emel na każdy sezon.


Emel "Roczki" trzewiki - rozmiary 19-25